wz

Moje tvorba:

     

Tak, tady přináším, jak jsem slibovala, tvorbu z kovové fólie! Co to vlastně ta fólie je? Koupíte ji ve výtvarných potřebách! Prodává se většinou po 3 kusech! Cena? Asi 80,-Kč. Fólie je v typickém formátu A4, v zlatém, stříbrném a měděném provedení.

Obrázek si nakreslete na fólii např. fixou nebo propiskou! Pak jej vyryjte tupým kulatým předmětem. Motiv bude do fólie vytlačen.

Na obrázcích vidíte moji ročníkovou práci. Použity jsou dřevěné rámečky, na které nanesete různé motivy pomocí tavné pistole s lepidlem. Vytvoří vám tak 3D efekt. Lepidlo necháte zaschnout a potřete je např. Herkulem (tekuté lepidlo). Vrstva nesmí být moc silná. Na natřené plochy pak už jen stačí nanést obyčejný alobal a pomocí prstu nebo štětce vyhladit hrany. Pěkně působí, i když alobal jemně pomačkáte. Alobal je velice křehký a rád se trhá, nevzhledně také vypadají bubliny z lepidla, které také mohou alobal protrhat!

Jako pozadí jsem použila černou vlnitou lepenku. Měsíc a Slunce z folie jsou přilepeny pomocí tekutého lepidla.

CIZÍ TVORBA:

 

Folii můžete také použít na ozdobu různých přání. Pěkně také působí ozdoby na stromeček, např. různé hvězdy, komety, srdce apod.