wz

     

Tento dortík je úúúplně jednoduchý.

POTŘEBY: panenka Barbie(radši levnější verze, museli jsme jí urvat nohy :-)

                 bábovka, potravinářské barvy, marmeláda, piškoty, krém, sáček

                 na zdobení

POSTUP: upečete vaši oblíbenou bábovku, tu rozřežete asi na tři díly (podle výšky). Jednotlivé vrstvy promažeme marmeládou, poklademe piškoty (my jsme takto improvizovali, protože bábovka nebyla dostatečně vysoká), pomažeme krémem. Takto spojíme všechny díly dohromady. Díru v bábovce jsme vysypali piškoty. Protože panenka měla dlouhé nohy, tak jsme jí je oddělali a tělíčko dali na špejli! Pozor na vlasy panenky, ať je nezapatlete krémem.

Krém nabarvíme na potřebné barvy a panence vytvoříme krásné šatičky! Hoodně štěstí přeje Tereska

Ten je jen pro inspiraci! Omluvte jeho kvalitu. Dělala jsem ho už strašně dávno bratrancovi k narozeninám.

Dort PAŘEZ:

 

Tak tohle je moje poslední dílo. Dort tvoří kulatý dortový korpus, ten jsem různě obřezala a upravila do tvaru pařezu. Celý pařez je pomazán krémem, který jsem obarvila pomocí kakaa nahnědo. Strukturu pařezu uděláme pomocí vidličky. Letokruhy jsem dělala pomocí krému v sáčku, u kterého jsem ustřihla špičku. Letokruhy jsem pak jemně rozetřela nožem. Postavičky jsou vytvořeny z falešného marcipánu.

RECEPT:

falešný marcipán

10 g moučkového cukru (prosít)

10 g sušeného mléka (prosít)

1 lžička oleje

1 lžička medu

voda dle potřeby

Vše dobře zpracujeme, pokud se marcipán lepí, tak přidáme cukr, pokud je suchý, přidáme vodu (ale s tou opatrně, přidávejte velmi málo). Je také dobré si čas od času mýt a osušit ruce. Zpracovaná hmota musí mít konzistenci modelíny a nesmí při tvarování praskat. Měla by se lesknout.

Obarvujeme pomocí potravinových barviv - POZOR - musíme pořádně propracovat, aby byla barva celistvá.

 

obrázky dortů